Kubuś - Na dzień 29.02.2024 zebraliśmy dla Kubusia 25 000 Kč. Dziękujemy.
Droga Fundacjo Monkey Mum,
zwracamy się do Was jako pięcioosobowa rodzina stojąca przed ogromnymi wyzwaniami. Nasz najstarszy syn Kuba niestety cierpi na rzadki Zespół Walkera-Warburga. Ta ciężka diagnoza oznacza, że w wieku dziesięciu lat Kuba nadal potrzebuje opieki i wsparcia na poziomie trzymiesięcznego niemowlęcia. Jego stan jest złożony - nie siedzi, nie raczkuje ani nie chodzi i jest zależny od specjalnych metod karmienia, takich jak sonda PEG.
Kuba urodził się z zaćmą, którą wykryto w 17 tygodniu ciąży. Pomimo wszelkich starań i wysiłków lekarzy, jego stan znacznie się pogorszył. Ślepota jest kolejnym poważnym ograniczeniem, z którym Kuba musi sobie radzić. Każdy dzień niesie ze sobą wyzwania, którym staramy się sprostać poprzez rehabilitację i troskliwą opiekę.
Cała nasza rodzina została dotknięta tą sytuacją, ale staramy się trzymać razem i znaleźć sposób na zapewnienie miłości, radości i odpowiedniej opieki Kubie i dwójce naszych zdrowych dzieci. Jesteśmy rodziną, która lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i chociaż staraliśmy się włączyć Kubę do naszych zajęć, jego stan uniemożliwia nam teraz wspólne wycieczki w góry.
Dlatego chcielibyśmy pokornie prosić o pomoc finansową. Dzięki wsparciu moglibyśmy zapewnić Kubie specjalistyczną opiekę stacjonarną, która pozwoliłaby nam zająć się dwójką naszych młodszych dzieci i dostarczyć im przeżyć, których niestety nie możemy dzielić z Kubą. Twoja darowizna w znacznym stopniu odciążyłaby nas i pozwoliłaby nam przeżyć radosne chwile razem jako rodzina.
Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromną życzliwość i wsparcie,
Tereza, Róbert, Kuba, Viliam, Oliver Sisak
Galeria